Crucial Systems & Services
 
Crucial Systems - Despre noi Crucial Systems - Solutii business la indemana dumneavostra Crucial Systems - Service on-line Crucial Systems - Noutati si evenimente Crucial Systems - Forum Crucial Systems - Helpdesk Crucial Systems - Contact IT Land
Newsletter
Email:
 
NOU! Cele mai noi produse IT s-au mutat acum pe

IT Land

 
Lyoness
Solutii de legalizare
Personal calificat si c...
mai mult
 
Centru de instruire si ...
Centru de service DELL
Centru de service HP
mai mult
 
Despre noi
Prezentare departamente
Clienti
Parteneriate
Certificari
Contact
 
Cariere
 




Home Stiri si noutati LaCie FastKey - SSD-uri camuflate in stick-uri USB
 
LaCie FastKey - SSD-uri camuflate in stick-uri USB
Cānd ai de transferat cantităţi de date care se măsoară īn GB sau zeci de GB, viteza de transfer devine foarte importantă. Nu ne mai putem mulţumi cu 10 MB/s sau chiar 30 MB/s cāt oferă stick-urile USB 2.0 actuale. Cele care folosesc standardul USB 3.0 oferă un spor de viteză semnificativ, īnsă chiar şi aşa utilizatorii cu pretenţii ar putea dori mai mult.

Intră īn scenă LaCie FastKey. Deşi arată ca un stick USB puţin mai lung şi mai lat, īn interior se ascunde un SSD. Drept dovadă stau vitezele de transfer specificate de producător, de pānă la 260 MB/s la citire.

LaCie este o companie recunoscută pentru designul produselor sale. FastKey nu iese din tipare. Carcasa metalică arată foarte bine şi produsul cāntăreşte 33 g. Pentru cei care doresc protejarea datelor, dispozitivul poate crea o partiţie criptată cu o cheie AES de 256 de biţi.

Pentru vitezele mari de transfer va trebui plătit un preţ pe măsură. LaCie FastKey este disponibil cu trei capacităţi de stocare: 30 GB, 60 GB şi 120 GB. Primele două sunt disponibile deja pe site-ul oficial la preţul de 150 $ şi respectiv 250 $. Versiunea de 120 GB va fi disponibilă ulterior şi va costa 475 $.



Articol original www.go4it.ro
HP Z1, prima statie grafica all-in-one cu ecran de 27 inci, disponibila in Romania

HP a anuntat ieri lansarea in Romania a primei statii grafice al-in-one, HP Z1, cu un display cu diagonala de 68,6 cm (27 inci).

HP Z1 ofera un des ... citeste tot articolul Citeste detaliile stirii
SAPPHIRE prezinta HD 7970 OverClock Edition

SAPPHIRE Technology a introdus o noua versiune HD 7970, ce prezinta overclocking din fabrica pentru placa video avand la baza arhitectura grafica GCN ... citeste tot articolul Citeste detaliile stirii

Sapphire lanseaza doua noi placi video bazate pe GCN de la AMD

SAPPHIRE Technology a anuntat lansarea a doua noi modele de placi video avand bazate pe arhitectura grafica GCN de la AMD.

Noile modele SAPPHIRE HD ... citeste tot articolul Citeste detaliile stirii
AMD lanseaza doua noi procesoare Athlon II

Noile procesoare lansate de AMD nu vor eclipsa cu nimic mult asteptatele Ivy Bridge si Trinity, dar ofera o varianta buna pentru cei care nu sunt disp ... citeste tot articolul Citeste detaliile stirii

Canonical elimina suportul pentru Kubuntu (KDE)

Canonical a anuntat ca nu va mai oferi fonduri pentru dezvoltarea Kubuntu, dupa lansarea versiunii 12.04 a sistemului de operare Linux bazat pe KDE.citeste tot articolul Citeste detaliile stirii

 
 
www.microsoft.ro www.hp.ro/parteneri/preferred_partners.html www.fujitsu.com www.eset.ro
 
© 2006-2010 Crucial Systems & Services Termeni si conditii | Acord de confidentialitate | Timbru verde